78192

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 8. 5. 2014
Re: Rojení

Přátelé už ve starých vč.knížkách se píše:kontroluj poměr otevřeného a zavíčkovaného plodu.jakmile je poměr ve prospěch zavíčkovaného plodu malér je na cestě.Později se zjistilo,že nadbytek mladých včel a jejich nemožnost nevyužití jako krmiček mladých larviček vede k polykaní krmné šťavy a jejich nervozitě.Tato nervozita lze měřit s velkým předstihem a přípravě na rojení zabránit.Jinak příprava na rojení znamená,že včely nenosí nektar atd.Prostě po lidsku mají v hlavě jiné myšlenky.

Proto se v zadovácích taky točily plásty mezi plodištěm a medníkem. Plásty se starším nezavíčkovaným plodem se dávaly z plodiště nahoru do medníku k vylíhnutí , případně i zanešení medem, plásty vylíhlé nebo vytočené nebo prázdné nově přidané nebo mezistěny do plodiště.
Dneska tato výměna plástů v nástavkovém úlu je jedna z možností, jak rojovou náladu omezit.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 64287


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu